Mostrat qė mund tė pėrpunohen nė laborator

Publikuar mė: 01/03/2012 19:22

Nė laboratorin tonė ēdo ditė pune, nga ora 08,00 deri nė orėn 20,00 (tė shtunėn deri nė orėn 17,00) mund tė sillen pėr pėrpunim dhe analiza kėto mostra:

Fecesi
Strisho perianale
Strisho gryke dhe tonzilave
Sekreti nazifaringeal
Strisho larinksi
Sputumi-gelbaza
Sputumi i indukuar
Aspirati i bronkeve dhe lavazhi bronkoalveolar
Lavazhi i lukthit
Mostra nga pleura, peritoneumi dhe lėngu sinovial
Strisho konjuktive
Material nga gryerjet e kornese
Mostrat nga plaga, abscesi, ithati dhe dekubitusi
Mostra bioptike e indit
Mostrat pėr ekzaminime serologjike
Gjaku pėr hemokulture
Gjaku pėr preparate direkte
Mostra nga palca kockore
Lėngu truno shpinor
Urina
Strisho cerviksi, vagine, uretre, spermės dhe eksprimati i prostatės

orari i punės

Nga ora 08,00 – deri 20,00

Tė shtunėn nga ora 08,00 – deri nė orėn 17,00

Tė dielėn nuk punohet

adresa

Prishtinė, Dardania, Bulevardi Bill Klinton BL-9 LB-1 nr. 4